"Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy Bracia i Siostry (...) Bądźcie świadkami miłosierdzia" św. Jan Paweł II

środa, 8 kwietnia 2015

Opromienieni Miłosierdziem płynącym z przebitego Serca Jezusa

         Na wiosnę wystaw się na słońce! I na nie zapomnij o wystawianiu siebie i swojej rodziny na promienie Bożego Miłosierdzia! Nie tylko na wiosnę, lecz cały rok.
          Prognoza pogody na niedzielę,a właściwie na cały tydzień (od czwartku) jest bardzo optymistyczna, powiedzieć można - pełna nadziei. Kliknij po prognozę pogody!
       Lecz to, co dziś jest naszą nadzieją i tęsknotą, już jutro ma stać się spełnieniem. Mowa o słońcu i ciepłym powiewie wiatru, na którą to zmianę wszyscy czekamy, zwłaszcza po Wielkanocnych śnieżycach. Podobnie jest z naszą nadzieją na niebo, zbawienie, spotkanie z Chrystusem: to, co dziś jawi się jako nadzieja, mniej lub bardziej rozpalająca nasze serca już jutro może być wydarzeniem pełni, obfitością, w której będziemy przeżywać nasze szczęścia oglądania Boga twarzą w twarz.
      Stąd nasze zawołanie z początku tego wpisu: na wiosnę wystaw się nie tylko na działanie promieni słonecznych (zdrowych, upiększających i jakiekolwiek by one nie były :) To też! Ale swoją duszę, serce, wystaw również, a może przede wszystkim na działanie łaski Jezusa, promieni wypływających z przebitego Serca Naszego Pana i Zbawiciela.
      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz