"Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy Bracia i Siostry (...) Bądźcie świadkami miłosierdzia" św. Jan Paweł II

wtorek, 7 czerwca 2016

Mamy 10-kę z atestem w Kłodzku!


         4 czerwca 2016 roku w Kłodzku przeprowadzono atestację trasy 10 km z Kłodzka do Ścinawicy na pętli (powrót tą samą trasą). Biegacze wolą startować na dobrze zmierzonym dystansie i właśnie dlatego Gmina Miejska Kłodzko z p. Burmistrzem Michałem Piszko na czele przychyliła się do próśb środowiska biegowego w Kłodzku. To może spowodować wzrost poziomu biegowego w regionie i zwiększenie zainteresowania tą najprostszą formą ruchu.
             Atesty tras przeprowadza się na całym świecie tak samo i tak też stało się w Kłodzku. Dzieje się to zgodnie z wytycznymi Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Maratońskich i Długodystansowych.
       W Kłodzku atestowana trasa 10 km zaczyna się na Moście św. Jana i wiedzie Placem B. Chrobrego, ul. Armii Krajowej, ul. Czeską, Łukasińskiego, Nadrzeczną, Półwiejską - do Ścinawicy. Tam w punkcie wyznaczonym na stałe przez atestację (pomiędzy figurą Matki Bożej a przystankiem autobusowym) będzie miał miejsce nawrót i powrót do Kłodzka dokładnie tą samą trasą.
       Tę trasę będzie można wykorzystywać choćby podczas kolejnych edycji Biegu Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM, czy podczas innych imprez biegowych, które mamy nadzieję, uda się zorganizować w naszym mieście.
Jarosław KomorowskiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz