"Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy Bracia i Siostry (...) Bądźcie świadkami miłosierdzia" św. Jan Paweł II

czwartek, 26 marca 2015

Która historia TWOJEGO ŻYCIA jest historią uzdrowienia i doświadczenia Bożej Miłości?

     
        Co jest Twoją historią uzdrowionego (poskładanego, dotkniętego miłością Bożą) serca? Które momenty w życiu wspominasz jako te, kiedy czułeś, że Bóg działa najbardziej, albo raczej, że czujesz iż On działa, bo przecież Bóg nieustannie interweniuje w naszym życiu nawet jeśli tego nie dostrzegamy. Jeśli chcesz i możesz to podziel się z nami swoim świadectwem doświadczenia miłości Boga. Możesz również podzielić się swoim osobistym doświadczeniem wybaczenia jakiego doznałeś ze strony człowieka. Swoje świadectwa można przesyłać na maila: biegdoserca@gmailcom
       W 2014 roku młodzież Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku uczestniczyła w projekcji filmu "Wiara Kinga". (Więcej o filmie i pomoce katechetyczne w zakładce POMOCE) To właśnie w tym obrazie po raz pierwszy zobaczyłem grafikę, która stała się przyczyną do współpracy z o. Rafałem Ochojskim a następnie do wypracowania w szerszym gronie tematu Biegu do Serca.
      Ta grafika jest tylko jakimś prostym ujęciem tego, co nie da się ani wypowiedzieć, ani odmalować, a mianowicie jak bardzo człowiek potrzebuje Boga; jak bardzo ja i ty potrzebujemy uzdrawiającej MIŁOŚCI KRZYŻA, która może na nas spłynąć poprzez sakramenty, modlitwę, czytanie i rozważanie Pisma Świętego, tego pełnego miłości Listu, który codziennie czeka na to, abyśmy Go odkrywali i karmili się Nim.
       Przygotowując się do I Biegu do Serca warto zastanowić się nad:
1. Z co jestem/powinienem być wdzięczny? Które wydarzenia mojego życia i przyjaźni z Jezusem wspominam jako te, w których Boża obecność i działanie Boga pełne miłości wyczuwałem najbardziej?
2. Które miejsca (również, a może przede wszystkim te duchowe i psychiczne), które relacje wydarzenia, wspomnienia najbardziej potrzebują uzdrowienia, scalenia, dotknięcia Bożej Miłości, doświadczenia przebaczenia, przytulenia Jezusa?
Jarosław Komorowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz