"Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy Bracia i Siostry (...) Bądźcie świadkami miłosierdzia" św. Jan Paweł II

czwartek, 13 sierpnia 2015

Podsumowanie I Biegu do Serca w


         Wysocy i niscy, szybcy i wolni, dorośli i dzieci, świeccy i zakonni, mężczyźni i kobiety, z bujnymi czuprynami na głowie i ... łysi! :) Wszystkich połączył ten sam cel: przebiec jeden z dwóch dystansów a następnie uczestniczyć w skromnym lecz ciekawym programie, którego punktem centralnym było odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego.
        Na samym początku chcemy raz jeszcze podziękować wszystkim, bez których tego biegu by nie było: wszystkim kapłanom, proboszczom kłodzkich parafii, darczyńcom-partnerom, których było naprawdę wielu, opiekunom osób niepełnosprawnych, wszystkim rodzicom, babciom i dziadkom, dzięki którym dość znaczna grupa dzieci mogła pobiec w tym biegu, oraz tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołączyli się do organizacji tego przedsięwzięcia. BÓG ZAPŁAĆ!
       Piękna pogoda, która w Niedzielę Miłosierdzia 2015 była wielką łaską po wielu tygodniach przejmującego chłodu, bezinteresowna pomoc wielu osób i instytucji oraz udział samych biegnących, którzy z taką radością pokonywali kolejne kilometry i tak dumnie nosili medal-koronkę na piersi - to wszystko nas uskrzydla i dodaje sił do kolejnych przedsięwzięć. Słowo Boże mówi o Biegu nie raz; najwięcej chyba mówi św. Paweł. Pomocnym okazuje  się także ten fragment: "I my zatem mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, odłożywszy wszelki ciężar, [a przede wszystkim] grzech, który nas łatwo zwodzi, winniśmy wytrwale biec w wyznaczonych nam zawodach. Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala. On to zamiast radości, którą Mu obiecywano, przecierpiał krzyż, nie bacząc na [jego] hańbę, i zasiadł po prawicy tronu Boga. "(Hbr 12, 1-2)
    Jeden z przyjaciół organizatorów - inżynier budowy maszyn zauważył, że medale przypominają koła zębate (za sprawą wystających elementów do odmawiania koronki, czy różańca). "Koła zębate wchodzą w skład przekładni, które mają za zadanie przenoszenie dużych mocy. Z koronką - medalem, który otrzymaliśmy podczas I Biegu do Serca jest podobnie: ma zadanie przenoszenie ogromnych mocy... zwłaszcza mocy miłości od Dawcy Miłości do każdego z nas. 
       Bieg ukończony został przez ponad 420 osób. Marzy się nam, organizatorom, aby kiedyś, na końcu życia każdy mógł powiedzieć: " W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. 8 Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego" (2 Tm 4, 7-8)
Zapraszamy do zapoznania się z relacją, przypomnieniem Biegu na stronie Gościa Niedzielnego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz